mapa serwisu
zaloguj się - załóż konto
 Jesteś w >> Aktualności 

LOGOWANIE NA ZAJĘCIA W SYSTEMIE USOS_informacja dla studentów PSYCHOLOGII studiów stacjonarnych

22.09.2017, 12:14

Logowanie na zajęcia realizowane w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018 odbywać się będzie w terminie:
9 października br. godz. 18.00 - 20 października br. godz. 23.50.
Rejestracja dotyczy wszystkich form zajęć, także wykładów. Wykaz rejestracji znajduje się w zakładce kształcenie - zapisy na przedmioty: Logowanie na zajęcia 2017-2018Z.
Instrukcja dotycząca rejestracji na zajęcia w systemie USOS dostępna jest na stronie:
https://usosweb.us.edu.pl/userfiles/file/USOSweb_rejestracje.pdf
Harmonogram rejestracji dostępny jest pod adresem:
https://usosweb.us.edu.pl/kontroler.php?_action=news/rejestracje/rejJednostki&jed_org_kod=0610

Zaproszenie na jubileuszową 50. inaugurację roku akademickiego - rejestracja trwa do 2 października

19.09.2017, 19:28

W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w inauguracji. Osoby zainteresowane uczestnictwem w uroczystości proszone są o potwierdzenie udziału do 2 października poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie: www.us.edu.pl/50-inauguracja.

Poszukiwani studenci do udziału w projekcie badawczym

18.09.2017, 22:35

Mgr Wiola Friedrich zaprasza do współpracy w ramach prowadzonego projektu badawczego dotyczącego determinantów skuteczności kary pozbawienia wolności. Poszukiwani są studenci psychologii (preferowany profil zawodowy: psychologia sądowa), którzy byliby odpowiedzialni za opracowanie kwestionariuszy i pomoc w obróbce danych. Osoby zainteresowane chcące uzyskać więcej informacji proszone są o kontakt z mgr Wiolą Friedrich osobiście na dyżurze lub pod adresem mailowym: wiola.friedrich@gmail.com. Uczestnictwo w projekcie zostanie potwierdzone odpowiednim zaświadczeniem.

Maria Chełkowska-Zacharewicz została regionalnym reprezentantem ESCOM

14.09.2017, 15:26

Od września 2017 roku mgr Maria Chełkowska-Zacharewicz z Zakładu Psychologii Ogólnej pełni funkcję reprezentanta regionalnego European Society for Cognitive Sciences of Music (ESCOM) w Polsce. Mgr Chełkowska-Zacharewicz badawczo interesuje się psychologią emocji w muzyce oraz społeczną percepcją talentu. ESCOM jest międzynarodowym stowarzyszeniem non-profit wspierającym teoretyczne, eksperymentalne i stosowane badania w naukach poznawczych w obszarze muzyki. ESCOM od 1991 r. stało się wiodącym europejskim przedstawicielem naukowego podejścia do muzyki i aktywnie wspiera współpracę między sztuką, naukami humanistycznymi i naukami w dziedzinie badań nad muzyką.

Stowarzyszenie Klub Śląskich Amazonek poszukuje wolontariuszy

13.09.2017, 11:50

Stowarzyszenie Klub Śląskich Amazonek w Katowicach poszukuje psychologów lub studentów ostatnich lat psychologii, którzy chcieliby współpracować z stowarzyszeniem w ramach wolontariatu. Stowarzyszenie oferuje szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego w pracy z osobami w różnym okresie leczenia raka piersi, które potrzebują wsparcia psychologa. Kontakt: Stowarzyszenie Klub Śląskich Amazonek, ul. Ligocka 103, 40-568 Katowice, tel. 507-958-960.

Fundacja Centrum Terapii i Rozwoju Skarb w Mikołowie poszukuje wolontariuszy

13.09.2017, 11:50

Fundacja Centrum Terapii i Rozwoju Skarb w Mikołowie zaprasza do współpracy w ramach wolontariatu studentów psychologii i pedagogiki z okolic Mikołowa. Poszukiwane są osoby odpowiedzialne, energiczne, pomysłowe, optymistyczne, lubiące pracę z dziećmi, w tym z dziećmi niepełnosprawnymi do pomocy w prowadzeniu zajęć plastycznych, muzyczno-ruchowych, tanecznych i terapeutycznych. Fundacja oferuje umowy wolontariackie, ciekawe szkolenia, nowe doświadczenia oraz współpracę z doświadczonym zespołem specjalistów chętnie dzielących się swoją wiedzą. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny: 883 060 677 lub 509 041 798 (po godz. 16:00) lub mailowego: sekretariat@fundacjaskarb.pl

Konferencja ESCOM 2017 z udziałem mgr Marii Chełkowskiej-Zacharewicz z Zakładu Psychologii Ogólnej

08.08.2017, 13:43

31 lipca - 4sierpnia 2017 w Gandawie odbyła się jubileuszowa konferencja 25-lecia European Society for the Cognitive Sciences of Music (ESCOM) zatytułowana"Expressive Interaction with Music". Mgr Maria Chełkowska-Zacharewicz, pracownik Zakładu Psychologii Ogólnej, zaprezentowała podczas obrad poster "Polish adaptation of GEMS - factor structure and reliability" przygotowany we współpracy z dr. Maciejem Janowskim. Informacje na temat aktualnych projektów prowadzonych w tematyce psychologii muzyki oraz materiały dotyczące dotychczasowych badań są dostępne na stronie: www.psychologiamuzyki.us.edu.pl

Warsztaty ARK: "Zarządzanie projektami w pigułce"

02.08.2017, 15:56

Biuro Karier zaprasza na kolejny warsztat z cyklu Akademia Rozwoju Kariery. Warsztaty "Zarządzanie projektami w pigułce" obędą się 9 sierpnia 2017 r. Więcej informacji i zapisy: http://bk.us.edu.pl/warsztaty-ark-zarzadzanie-projektami-w-pigulce.

Europejski Kongres Psychologiczny z udziałem pracowników Instytutu Psychologii UŚ

31.07.2017, 10:28

11-14 lipca 2017 r. w Amsterdamie odbył się 15. Europejski Kongres Psychologiczny, w którym uczestniczyli pracownicy naszego Instytutu. Temat "Adonization as a social influence tactic and its correlates" został omówiony przez prof. Eugenię Mandal. Dr Bartosz Wojciechowski przedstawił wystąpienie pt. "Quantum probability theory and psychological mechanisms of decision - making in criminal proceedings". Dr Mariola Paruzel-Czachura wzięła udział w sympozjum z obszaru psychologii moralności z wykładem pt. "Judgements about moral integrity and moral schizophrenia". Zaprezentowała również wyniki swoich badań zespołowych na dwóch posterach: "Heroic Imagination Project: Enhancing Children Morality. An Empiric Study" wraz z prof. Philipem Zimbardo (Stanford University), dr hab. Agnieszką Wilczyńską (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego), dr Agnieszką Skorupą (UŚ) i mgr Michałem Brolem (UŚ) oraz "Tool for studying roles of involvement in peer-to-peer bullying - moral psychology perspective" wraz z dr hab. Małgorzatą Dobrowolską (Politechnika Śląska) i mgr Michałem Naczyńskim (UŚ). Szczegółowy program dostępny jest na stronie konferencji: https://psychologycongress.eu/2017/. Kolejny Kongres odbędzie się w Moskwie w 2019 r.

Międzynarodowa Konferencja ISSID2017 z udziałem dr Agnieszki Skorupy z Zakładu Psychologii Ogólnej

31.07.2017, 10:26

24-28 lipca 2017 w Warszawie odbyła się konferencja ISSID2017 organizowana przez The International Society for the Study of Individual Differences. Dr Agnieszka Skorupa, pracownik Zakładu Psychologii Ogólnej zaprezentowała podczas konferencji poster: "Connection between individual differences and adaptation to work in Polish Polar Station". Stowarzyszenie ISSID zostało założone w 1983 roku, a jego pierwszym przewodniczącym był Hans J. Eysenck.

Zaproszenie dla studentów do udziału w projekcie "Pozytywnie Otwarci"

28.07.2017, 12:05

Dr Agnieszka Skorupa oraz mgr Michał Brol zapraszają studentów IV i V roku psychologii do prowadzenia lub współprowadzenia zajęć dla gimnazjalistów i licealistów mających na celu profilaktykę HIV/AIDS z wykorzystaniem filmów fabularnych. Działania będą prowadzone w oparciu o gotowe scenariusze i materiały we wrześniu i na początku października w ramach projektu "Pozytywnie Otwarci". Prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres pozytywnieotwarci2017@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska, roku i kierunku/ów studiów oraz informacją na temat ewentualnych doświadczeń w pracy z młodzieżą, prowadzeniu zajęć czy na temat udziału w projektach edukacyjnych i profilaktycznych. Zapraszamy do kontaktu!

Warsztaty ARK: "Zarządzanie sobą w czasie"

28.07.2017, 12:05

Biuro Karier zaprasza na kolejny warsztat z cyklu Akademia Rozwoju Kariery. Warsztaty "Zarządzanie sobą w czasie" odbędą się 2 sierpnia 2017 r. Szkolenia są skierowane - przede wszystkim - do studentów i absolwentów (do 12 miesięcy od ukończenia studiów) Uniwersytetu Śląskiego. Studenci innych uczelni oraz starsi absolwenci są wpisywani na listę rezerwową i - w przypadku wolnych miejsc - informowani o możliwości wzięcia udziału w szkoleniu dzień wcześniej. Więcej informacji: http://bk.us.edu.pl/warsztaty-ark-zarzadzanie-soba-w-czasie

Konferencja: Wieloaspektowe oddziaływania opieki medycznej w obszarze lecznictwa szpitalnego i pozaszpitalnego

28.07.2017, 12:01

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych problematyką psychologii i psychiatrii klinicznej do udziału w organizowanej 5 grudnia 2017 roku przez Szpital Psychiatryczny w Toszku konferencji: I ŚLĄSKA KONFERENCJA PSYCHIATRII I PSYCHOLOGII KLINICZNEJ: "Wieloaspektowe oddziaływania opieki medycznej w obszarze lecznictwa szpitalnego i pozaszpitalnego".

Więcej informacji na stronie:
http://unikonferencje.pl/konferencja/7909-i-slaska-konferencja-psychiatrii-i-psychologii-klinicznej-wieloaspektowe-oddzialywania-opieki-medycznej-w-obszarze-lecznictwa-szpitalnego-i-pozaszpitalnego

Komitet Organizacyjny Konferencji:
lek. med. Joanna Wenzel
dr Anna Guzy
mgr Agata Młynarczyk-Burek

Zaproszenie dla studentów

14.07.2017, 20:35

Z związku z realizacją projektu badawczego "Temperamentalne i osobowościowe podłoże heroizmu codziennego", finansowanego z dotacji dla Młodych Naukowców, kierownik projektu mgr Karina Atłas (doktorantka w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Sądowej) poszukuje studentów I, II i III roku psychologii chcących wziąć udział w jego realizacji. Pomoc w realizacji projektu jest krótkoterminowa i dostosowana do zainteresowań studentów. Udział w projekcie zostanie potwierdzony indywidualnym zaświadczeniem. Serdecznie zapraszam do kontaktu mailowego na adres Karina.atlas@onet.eu

Warsztaty ARK: Komunikacja w korporacji

10.07.2017, 22:56

Pragniesz dowiedzieć się jak wygląda komunikacja w korporacji? A może nie wiesz jak skutecznie funkcjonować w zespole? Na te i więcej pytań 12 lipca odpowie przedstawiciel firmy Capgemini podczas warsztatów "Pierwsze kroki w korporacji. Komunikacja w zespole oraz podstawowe zasady." Zaprasza Biuro Karier UŚ: http://bk.us.edu.pl/warsztaty-ark-komunikacja-w-korporacji

Pokaż starsze wiadomości

Na skróty:KONTAKT
Sekretariat Instytutu oraz redakcja strony.

PLANY ZAJĘĆ
Aktualne plany zajęć.

ORGANIZACJA ROKU
Organizacja roku i terminy egzaminów.

PRACOWNICY
Strony pracowników Instytutu Psychologii.

USOS

Wirtualny dziekanat i protokoły.

MOODLE

Platforma Kształcenia na Odległość.

BIBLIOTEKI I BAZY DANYCH
Wejście do baz i informacje.

FOTOREPORTAŻE


KSIĄŻKI PRACOWNIKÓWPROFIL W PORTALU FB


BIURO KARIER UŚ


PORTAL STUDENCKI UŚ


UNIWERSYTET ŚLĄSKI


WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII


INSTYTUT PEDAGOGIKI


SAMORZĄD STUDENCKI


TELEWIZJA UŚ


WSPÓŁPRACA Z GOSPODARKĄ


25.05.2017, 16:23


Instytut Psychologii UŚ ul. M. Grażyńskiego 53 40-126 Katowice tel. (32) 3599 739 e-mail ips@us.edu.pl

Administracja serwisem: mgr Michał Brol, mgr Olga Tadla


Instytut Psychologii